Garanti ve İade

 

Online satış sitemizden alışveriş yapan tüm müşterilerimiz 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun gereği cayma hakkına sahiptir.

Site üzerinden yapılan satışlarda; tüketici, teslim aldığı tarihten itibaren 14 (ondört) gün içinde malı kabul etmekte veya hiçbir gerekçe göstermeden ve hiçbir yükümlülük altına girmeden reddetmekte veya geri göndermekte serbesttir. Niteliği itibari ile iade edilmeye uygun olmayan ürünler; hijyen nedeniyle iadesi mümkün olmayan ürünler ile ambalajı açılmış, kullanılmış ya da bozulmuş tüm ürünlerdir.

Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurlarının tekrar eski haline getirilemeyecek şekilde açılmış veya zarar görmüş olması halinde ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Ambalajı açılmış, kullanılmış yâda bozulmuş ürünlerin değişim/iade kararı üretici firma tarafından verilmektedir. Bu şekilde bize iletilen ürünler ilgili firma-yetkili teknik servise gönderilmekte, servis raporuna göre işlem yapılmaktadır. Bu işlem 3 - 20 iş günü içerisinde tamamlanmaktadır.

Ayrıca,

Satın aldığınız ürünün arızalanması durumunda fatura ve ( varsa ) garanti belgesi ile sadece bize gönderilmesi gerekmektedir. Yetkili olmayan üçüncü şahıslara tamir ettirilen ürünler garanti kapsamından çıkar.

Ürünün/ürünlerin ayıplı (kusurlu/arızalı/bozuk) olduğunun anlaşılması durumunda ürünü teslim aldıktan sonra 30 gün içerisinde aşağıdaki haklara sahipsiniz.

a) Ürünü geri göndererek sözleşmeden dönme,

b) Masrafları satıcıya ait olmak üzere ürünün ücretsiz onarılmasını isteme,

c) Ürünle ilgili sorun onarımla giderilemeyecekse, ayıpsız olan başka bir tanesi ile değiştirilmesini isteme.

Ancak bu haklardan birinin kullanılabilmesi için ayıbın varlığının tespiti gereklidir. Söz konusu üründe/ürünlerde bir ayıp mevcut mu, mevcutsa imalattan mı kaynaklandığı, yoksa kullanım hatasından mı kaynaklandığı yetkili servis veya tedarikçi firmalar tarafından saptanacaktır. Bu işlemin sonucuna göre eğer kullanım hatasından kaynaklı bir kusur/arıza/bozukluk bulunmamakta ise bu haklardan birini kullanabilirsiniz. Kullanıcı hatası nedeniyle bozulan ürünlerin iadesi yapılmamaktadır.