Hakkımızda

KEYLAN MÜZİKEVİ    
     

1976 yılında klarnet sanatçısı Osman Nuri Dinçer tarafından kuruldu. 70'li yılların başında nefesli müzik aletlerinin tamiri konusundaki eksikliği fark eden Osman Nuri Dinçer bu konuya merak sardı ve Fransa'ya giderek Henri Selmer-Paris firması'nda 6 ay süreyle nefesli çalgıların tamiri üzerine staj yaptı. Bir yandan İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nde Klarnet Sanatçısı olarak 1967'den beri devam eden görevini sürdürürken, bir yandan da tamir konusunda kendisini geliştirdi.

Ayrıca dil ve enstrüman bilgisi nedeniyle kişi ve kurumlara müzik aletlerinin satın alınması konusunda danışmanlık yapıyor ve yardımcı oluyordu. Bunun sonucunda müzik aleti ve aksesuarlarının ithalatıyla ilgilenmeye başlamıştır.

İşte bu zamandan beri Klasik Batı Müziği aletleri ve aksesuarlarının ithalat, toptan-perakende satış ve servis hizmetlerini vermekteyiz.

Türkiye'nin çeşitli yerlerindeki Orkestralar, Konservatuarlar ve Müzik Okullarının yanı sıra, İstanbul içinde ve dışındaki pek çok mağaza da müşterilerimiz arasındadır. Dünyaca ünlü müzik aleti ve aksesuarı üreticisi pek çok firmanın Türkiye temsilciliğini yapmaktayız. Uzmanlık konumuz akustik müzik aletleri ve aksesuarlarıdır.

Müzisyenler için ayrıntıların ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu nedenle hem yaylı, hem nefesli, hem de vurmalı enstrümanlar için oldukça fazla çeşit ve miktarda aksesuar bulundurmaya çalışıyoruz. Stokumuzda bulunmayan veya yeni çıkan tüm aksesuarları mümkün olan en kısa sürede temin ediyoruz.

Ayrıca müziğe değer katmak amacıyla pek çok atölye ve ustalık sınıfı çalışması düzenliyor, yurtdışındaki önemli müzisyenleri Türkiye'de ağırlayarak ülkemizdeki öğrenci ve profesyonel müzisyenlerle kaynaştırıyoruz.